Continental opony zimowe, który model najlepszy?

#2017-01-02 03:29:36 

Naszyjnik

Użytkownik

Który model opon zimowych marki Continental jest waszym zdaniem najlepszy? Ja aktualnie jeżdżę na ContiWinterContact TS 850, ale podobno te w wersji TS 850P są jeszcze lepsze, podobno lepiej radzą sobie na lodzie. Korzysta ktoś z was z takich opon?
#2017-01-02 06:19:39 

Mariusz

Użytkownik

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy model opon zimowych. Po prostu są opony, które lepiej radzą sobie w różnych warunkach drogowych. Jedne lepiej radzą sobie na sniegu, inne na lodzie, a jeszcze inne jak jest mokro, gdy pada deszcz. Poprostu musisz sprecyzować, na czym najbardziej ci zależy.
#2017-01-02 09:02:24 

Naszyjnik

Użytkownik

No niby tak, ale i tak większość kierowców jedne opony uważa za lepsze od innych. Mi własnie chodzi o takie bardziej ludzkie podejście do tej kwestii, a nie o sprawy czysto techniczne.
#2017-01-02 10:59:46 

Mysliwy

Użytkownik

Zimowe ContiWinterContact w wersji TS 830 są nieco cichsze od tych opon, których obecnie uzywasz, ale też znacznie droższe. Ogólnie w przypadku opon zimowych Continental im niższa wartość oznaczenia tym lepsze opony:) Możesz sobie porówać ceny poszczegolnych modeli chociażby na tej stronie http://sklep.opony-kunicki.pl/szukaj/opony-continental-zimowe. Osobiście akurat przychylam się do opinii kolegi, który twardzi, że nie można jednoznacznei powiedzieć, które opony są najlepsze, bo każde nieco inaczej radza sobie w różnych warunkach na drodze.
#2017-01-02 11:34:05 

Naszyjnik

Użytkownik

No fakt, e opony, o których napisałeś są dedykowane dla aut klasy Premium. Ja tam jeżdżę leciwym Renault Megane i takiej kasy na opony sezonowe nie wydam:) ale pewnie jest tak jak piszesz, że oferują większy komfort jazdy.
#2017-01-02 13:07:03 

Mysliwy

Użytkownik

Ja tylko pisze o tym, co znajduje się w specfikacji technicznej tych opon. Czy komfort jazdy oferowany przez opony z serii TS 830 jest dużo wyżsy od komfortu oferowanego przez opony TS 850 tego nie wiem. Tak twierdzi producent:) Jak chcesz wiedziec więcej to podpytaj fachowców z firmy Opony Kunicki. Oni w swojej ofercie mają chyba wszytkie typu opon Continental.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015