Warto zabrać kijki trekkingowe w góry?

#2017-01-19 06:09:54 

VestA

Użytkownik

witajcie, zastanawiam się czy kijki trekkingowe nadają się w góry? Chodze z kijkami na co dzień i tak myślę, żeby zabrać je też na wycieczkę w góry. Nie wiem czy warto. Polecacie?
#2017-01-19 06:49:45 

klepsydra

Użytkownik

no jasne że warto! Nie ma co się zastanawiać, chyba ze nie masz miejsca w torbie. W górach odczujesz te same, a może i większe, zbawienne skutki korzystania z kijków. Przede wszystkim oczywiste mniejsze zmęczenie. Wiadomo, w górach wysiłek jest intensywniejszy, także szybciej możesz odczuwać ból na przykład w stawach kolanowych i ramionach. Dzięki kijkom zmniejsza się ryzyko bólu i niwelujesz ryzyko wystąpienia zakwasów na drugi dzień. Be zastanowienia zabieraj kijki. A jak nie masz to polecam te marki viking dostępne w tym sklepie online https://mounteverest.com.pl/marki/viking za bardzo przystępną cenę. To jest bardzo dobra marka, ja jestem z kijków mega zadowolona. Mają solidne wykonanie i sprawdzają się w tych najtrudniejszych warunkach. Co jest bardzo ważne w górach, mają wymieniane talerzyki oraz osłonki.
#2017-01-19 07:04:21 

Cmentarna_hiena

Użytkownik

w górach musisz mieć lekkie kijki, dobrze dopasowane do dłoni (nie powinny się ślizgać, czyli wybieraj te z kauczukową rękojeścią) no i najlepiej, gdybys miała składane te kijki.
#2017-01-19 09:21:17 

Suohengen

Użytkownik

zgadzam się z panią wyżej. Kijki w góry muszą być bardziej specyficzne, dostosowane do nieco innych niż miejskie warunków. Zwróć uwagę również na to, czy kijki które obecnie posiadasz mają taśmę zakładaną na nadgarstek. To stabilizuje kijek w reku i nie musisz się martwić, że wypadnie ci w nieoczekiwanym momencie. Jeszcze kilka lat temu, jak kijki wchodziły to mało kto o tym pamiętał.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015